2016–17 Award Winners

Outstanding Student Leader :: Cristian Sarabia

Co-Curricular Student Leader :: George Cardoso

Emerging Leader :: Cody Sedaño

Service Leader :: Alexandra Gallo

Outstanding Graduate Student Leader :: Touyee Thao

Outstanding Club/Organization Advisor :: Dr. Janice Smith Warshaw

Club/Organization Commitment to Service :: Hmong Student Association

Club/Organization Outstanding Program :: FresCon

Club/Organization of the Year :: Plant Science Club

 

2015–16 Award Winners

Outstanding Student Leader :: Julie Pedraza

Co-Curricular Student Leader :: Kaitlyn Sims

Emerging Leader :: Justin Lemoine & Tim Ryan

Service Leader :: Sharon Leyva

Outstanding Graduate Student Leader :: Mason Tregoning

Outstanding Club/Organization Advisor :: Jose Daniel Gomez

Club/Organization Commitment to Service :: Pi Kappa Alpha

Club/Organization Outstanding Program :: Geeks and Gamers - FresCon

Club/Organization of the Year :: Fresno State American Marketing Association

 

2014–15 Award Winners

Outstanding Student Leader :: Moses Menchaca

Co-Curricular Student Leader :: Ayed Ahmed

Emerging Leader :: Abigail Hudson

Service Leader :: Kassandra Hishida

Outstanding Graduate Student Leader :: Lizbeth De La Cruz

Outstanding Club/Organization Advisor :: N/A

Club/Organization Commitment to Service :: Fresno State Food Recovery Network

Club/Organization Outstanding Program :: FresCon - Pick Your Potion

Club/Organization of the Year :: Saudi Students Association

2013–14 Award Winners

Outstanding Student Leader :: Daniel Ward

Co-Curricular Student Leader :: Bianca Mancilla & Kari Ball

Emerging Leader :: Jared Bertoni & Yukyung Han

Service Leader :: Song Vang

Outstanding Graduate Student Leader :: Lizbeth De La Cruz

Outstanding Club/Organization Advisor :: Faith Sidlow & Gordon Park

Club/Organization Commitment to Service :: Delta Gamma

Club/Organization Outstanding Program :: Mid-Pac Planning Committee 2014

Club/Organization of the Year :: Collegiate Entrepreneurs Organization

2012–13 Award Winners

Outstanding Student Leader :: Michael Eberhard & Tamar Karkazian

Co-Curricular Student Leader :: Richard Lazaro

Emerging Leader :: Ryan Woodward

Service Leader :: Michael Eberhard

Outstanding Graduate Student Leader :: Nataly Santiago

Club/Organization of the Year :: Pi Kappa Alpha

Outstanding Club/Organization Advisor :: Betsy Hays & Mike Rizzotti

Club/Organization Commitment to Service :: Council of President's Scholars & Student Athlete Advisory Council 

Club/Organization Outstanding Program :: PRSSA

2011–12 Award Winners 

Outstanding Student Leader :: Lucien Nana Yobo

Co-Curricular Student Leader :: Michael Eberhard & Sarah Boyle

Emerging Leader :: James Stinecipher & Sean Kiernan

Service Leader :: Leah Rath

Outstanding Graduate Student Leader :: W. Tommy Daly

Club/Organization of the Year :: Pi Kappa Alpha

Outstanding Club/Organization Advisor :: Jenny Whyte

Club/Organization Commitment to Service :: Chemistry Club & Phi Mu

Club/Organization Outstanding Program :: Motivate! Society of Latino Motivators 

2010–11 Award Winners 

Outstanding Student Leader :: Arthur Montejano

Co-Curricular Student Leader :: Dalitso Ruwe

Emerging Leader :: Valeria Kingston

Service Leader :: Chris Filosa

Outstanding Graduate Student Leader :: Natalie Hardy

Club/Organization of the Year :: Delta Gamma

Outstanding Club/Organization Advisor :: Dr. Charles Arokiasamy

Club/Organization Commitment to Service :: Chemistry Club

Club/Organization Outstanding Program :: Hmong Student Association